top of page

Treninga nometnes programmas unikalitāte

Apmācību (treninga) nometnes "Zelta Pūķa Ordenis" programmā ir atbildības apmācība, neatkarība, spēja strādāt komandā (sadarbība, konfliktu situāciju risināšana), pārdomu attīstība (izpratne par viņu sajūtām, uzvedības motīviem, spēja analizējiet un plānot savas darbības) un pašpakāpju prasmes (prezentēt savu darbu, izteikt tam atzinumu).

Mums ir arī svarīgi attīstīt bērnos zinātkāri, interesi par dzīvi un mācībām, veidot izglītības un erudīcijas vērtību. Šiem nolukiem mēs izmantojam piedzīvojumu pedagogikas metodes un principus. 


Lai sasniegtu šos mērķus, ir svarīgi kopīgā uzturēšanās un disciplīnas - kā ieguldījums drošībā.  Tā kā bērni nevēlas darīt to, ko pieaugušie viņiem saka, nevēlas ievērot citu cilvēku noteikumus, pirmās dienas viņi paši nāk klajā ar saviem noteikumiem un pārbauda tos praksē.  Noteikumi mūsu nometnē - nav saraksts ar aizliegumiem, bet gan pareizo darbību sistēma, kas palīdz mums lieliski dzīvot kopā!

Attīstības neatņemama sastāvdaļa ir nepieciešamo saistību un savas atbildības izpratne, ko bērni paši formulē, izvēlas un izpilda.  Katram bērnam ir iespēja kļūt par līderi, kas atbild un kontrolē, un tas attīsta bērna sociālo pozīciju un pašapziņu!


Vakara pasākumi - psiholoģiskās refleksijas grupas, kur bērni iemācās izteikt savas domas un jūtas, atrisināt konfliktus, slavēt viens otru, kā arī spēlēt individuālas un grupu spēles un veikt uzdevumus, kas veicina komunikācijas un prasmju attīstību, lai veiksmīgi sadarbotos komandā.

Lai nometne būtu efektīva un pilnvērtīga, ir nepeiciešama katra bērna uzticība, iesaiste. Tamdēļ vadībā tiek izmantotas piedzīvojumu pedagogikas metodes, pielietojot psiholoģisko pieeju vadībai un spēlēm, kas ir svarīgs veiksmīgai mācību nometnei.

Bruņinieciskas uzvedības uzskaites sistēma ļauj veidot un atbalstīt vēlamo uzvedību, saglabāt konkurences garu un solidaritāti, attīstīt savstarpēju cieņu.

 
Veselā ķermenī vesels gars, un priekš tam ir nepieciešams dienas režīms, rīta rosmes, sports un veselīgs ēdiens.  Klusā stunda ir pieprasījums pat vecākiem  nometes dalībniekiem, jo ​​diena ir piesātināta ar notikumiem un ir nepieciešams personīgais laiks atpūsties, lasīt, domāt, - pabūt vienatnē ar sevi.  Sporta spēles un stafetes ir vienmēr! Pilnvērtīga ēdināšana palīdz nodrošināt jūsu bērna fizisko attīstību un veselību.

Daudzpusīga attīstība un pašizpausme.  Programma sastāv gan no sporta spēlēm, rokdarbu un mākslas darbnīcām, gan no spēlēm uz sadarbību un savstarpēju darbu, kopīgu radošumu un ideju ģenerēšanu.  Tas palīdz bērniem parādīt dažādus attīstības virzienus, ļauj viņiem savas zināšanas, uzzināt kaut ko jaunu, formēt objektīvu pašapziņu.

Mūsu mērķis ir iemācīt bērnam neatkarību, atbildību par savu uzvedību, gatavību sadarbībai, atbilstību komunikācijas un uzvedības noteikumiem un normām, veidot atbilstošu ilgtspējīgu pašcieņu, zinātkāri un veicināt veselīgu dzīvesveidu.

 
Daži izaicinājumi, ko pārvar bērni mūsu nometnē:

Nometnē daži bērni vispirms satiekas ar nepieciešamību mainīt savu parasto uzvedību, lai iegūtu vēlamo, piemēram, viņiem ir jāmācās sarunāties, nevis niķoties un pieprasīt vai manipulēt.

 
Daudziem bērniem ir grūti uzklausīt citus, izteikt savas domas un jūtas ar vārdiem (nevis dūrieniem), analizēt to, kas notika un izdarīt secinājumus.  Attiecībā uz šo svarīgo prasmju attīstību mēs katru dienu pavadām vakara refleksijas pasakumus "svecītes", kur bērni mācās izprast pašizpausmi un sadarbību.  Šīs noderīgās prasmes tiek atvestas mājās!

 
Aktīva kopīga sadarbība, kurā dalībnieki eksistē nometnes lielāko laiku, veicina gan draudzību, gan pastāvīgu berzi, konfliktus un bērnu līgumus viens ar otru.  Bērni ir spiesti iemācīties sadarboties un risināt sarunas, un tas, kā mēs visi zinām, process dažreiz nav vienkārši.  Mūsu nometne ir 100% dzīves komunikācija, kur bērni, pārvarot grūtības, mācās būt draugiem un sadarboties!

 

Neatkarība un atbildības attīstība ne vienmēr ir jautrs process.  Sākot ar to, ka bērni iemācās dzīvot bez vecākiem (sakārtot sevi un savas mantas, pārvarēt skumjas par  māju, neatkarīgi atrisināt sarežģītas situācijas, konfliktus utt.), un beidzot ar citu atbildības līmeni, kad bērnam ir nepieciešams organizēt ne tikai sevi, bet arī palīdzēt citiem .  Bērniem, kuri nav pieraduši, nezina, kā "nogatavoties", tas var izraisīt emocionālas un uzvedības grūtības, un viņiem ir nepieciešams papildu atbalsts no vecākiem !!!  Galu galā, sēžot mājās parastajā atmosfērā, kur nav prasības un ir labklājības režīms, un pat labāk - vienmēr gadžets pie rokas, dzīve ir daudz vieglāka un pēc pirmā acu uzmetiena ir pievilcīgāka.

Tomēr mūsu nometnes priekšrocības ir jūtamas vēl ilgi pēc nometnes beigām, un sadarbības un neatkarības prasmes paliek uz ilgu laiku!

 

Vairāk nekā 50% bērnu atgriežas mūsu nometnē nākamajos sezonos, daži brauc pie mums 3-4 gadus pēc kārtas, attīstoties un augot ka personības.

Vairāk nekā 80% vecāku augstu novērtē mūsu darbu un ir ilgi priecājas par izmaiņām, kas radušās bērna raksturā pēc dalības apmācības nometnē "Zelta pūķa ordenis".

bottom of page